فرماندار شهرستان خلیل آباد
مجتبی شاکری


۱۳۹۶/۰۷/۱۴

فرماندار خلیل آباد عنوان کرد:

راه اندازی کارخانه صنایع تبدیلی و تکمیلی یکی از نیازهای اساسی خلیل آباد است


فرماندار خلیل‌آباد راه‌اندازی کارخانه صنایع تبدیلی و تکمیلی را یکی از نیازهای اساسی این شهرستان دانست و گفت: با در اختیار قرار دادن سرمایه در گردش و تسهیلات به تعاونی‌های انگور کاران می‌توان نسبت به راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی اقدام کرد. 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خلیل آباد، مجتبی شاکری در نشست مشترک فرمانداران، نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی منطقه ترشیز، فعالین بخش های تعاونی ، صنعت وکارگری و همچنین مدیران ادارات که باحضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درکاشمر برگزار شد اظهار داشت: شهرستان خلیل‌آباد بالغ ‌بر ۵۲ هزار جمعیت دارد که ۹۰ درصد مردم به کشاورزی مشغول هستند.
وی بابیان اینکه خلیل‌آباد مقام اول تولید انگور را در سطح استان خراسان رضوی دارد، خاطرنشان کرد: این شهرستان با دارا بودن بیش از ۶ هزار هکتار باغات انگور، سالانه بیش از ۱۸۰ هزار تن تولید انگور و ۳۰ هزار تن تولید کشمش دارد.
فرماندار خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه در سال گذشته بیش از ۲۰ هزار تن انگور این شهرستان به کشورهای بلاروس، روسیه، اکراین و عراق صادرشده است، تصریح کرد: در سال جاری با توجه به خشکسالی و خسارت سرمازدگی که به باغات انگور وارد شد تولید منطقه به نصف کاهش پیدا کرد و باعث بروز مشکلاتی برای کشاورزان و قشر محروم گردید.
وی بابیان اینکه افزایش یارانه مستمری‌بگیران نهادهای حمایتی اقدام شایسته دولت یازدهم بود، اذعان کرد: امیدواریم با خدماتی که صورت می‌گیرد شاهد کاهش مشکلات اجتماعی در سطح جامعه باشیم.
شاکری با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی شهرستان به‌ویژه انگور، عنوان کرد: با توجه به ظرفیت کشاورزی و تولید کشمش و انگور ارگانیک در خلیل‌آباد، ایجاد و راه‌اندازی کارخانه صنایع تبدیلی و تکمیلی یکی از نیازهای اساسی شهرستان است.
وی بابیان اینکه ۲۲۰ شرکت تعاونی در سطح شهرستان خلیل‌آباد وجود دارد که ۱۰۰ تعاونی آن فعال هستند، افزود: تعاونی انگور کاران یکی از تعاونی‌هایی است که می‌تواند در این زمینه تأثیرگذار باشد و با در اختیار قرار دادن سرمایه در گردش و تسهیلات نسبت به راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی اقدام کند.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به نیازهای شهرستان خلیل‌آباد، تشریح کرد: ارتقاء نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان به اداره، توسعه فضای ساختمان اداری نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزایش نیرو در این نمایندگی، راه‌اندازی شعبه اقماری تأمین اجتماعی در بخش ششطراز، ایجاد نمایندگی کارگزاری تأمین اجتماعی در شهرستان، ایجاد کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی، تأمین اعتبار جهت احداث ساختمان تأمین اجتماعی شهرستان، ایجاد نمایندگی مستقل مرکز فنی و حرفه‌ای در خلیل‌آباد نیز ازجمله نیازهای شهرستان در این حوزه است.
وی ادامه داد: علی‌رغم اینکه اعتقادی به افزایش مستمری‌بگیران نهادهای حمایتی نداریم ولی با توجه به محرومیت‌هایی که به‌واسطه خشکسالی و مشکلات که در منطقه وجود دارد تعدادی از مردم پشت نوبت مستمری هستند که تقاضای افزایش مستمری‌بگیران بهزیستی در شهرستان خلیل‌آباد را داریم.
شاکری همچنین افزود: با توجه به جمعیت ۵۲ هزارنفری شهرستان خلیل‌آباد و اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی یکی از دغدغه‌های دولت تدبیر و امید است راه‌اندازی پایگاه خدمات اجتماعی در شهرستان می‌تواند کمک شایانی به کاهش این آسیب‌ها داشته باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: افرادی در شهرستان هستند که به دلایل مختلف از ثبت‌نام یارانه جامانده‌اند و مستحق دریافت آن هستند و حل مشکلات این افراد یکی از عواملی است که می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش چشمگیری داشته باشد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری خلیل آباد
تعداد بازدیدها : ۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان

    .     .     .