فرماندار شهرستان خلیل آباد
مجتبی شاکری


۱۳۹۶/۰۷/۱۸

فرماندار خلیل‌آباد:

ایجاد یک هزار ۳۴۹ فرصت شغلی سهم خلیل‌آباد در سال ۹۶

فرماندار خلیل‌آباد بابیان اینکه نرخ بیکاری در خلیل‌آباد 6.5 درصد است، گفت: سهم شهرستان خلیل‌آباد در سال 96 ایجاد یک هزار و 349 شغل است که جهاد کشاورزی با 920 نفر بیشترین سهم را در تولید اشتغال دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خلیل آباد، مجتبی شاکری در کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: تلاش برای تحقق شعار سال ۹۶ و تولید و اشتغال از اهداف دولت تدبیر و امید است.
وی بابیان اینکه توسعه اشتغال برای کشور بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: امروزه توسعه اشتغال جوانان یک جهاد محسوب می‌شود و تمام مدیران باید همانند رزمندگان دفاع مقدس که برای حفظ ارزش‌های نظام در جبهه حضور داشتند در راستای ایجاد اشتغال جهاد گونه تلاش کنند.
 فرماندار خلیل‌آباد سنگر جهاد را تلاش در جهت ارتقاء تولید و اشتغال دانست و تصریح کرد: دولت دوازدهم برای هر دستگاهی رویکرد خاص خود را مشخص کرده و هر دستگاهی باید با توجه به وظیفه خود برای افزایش تولید و اشتغال اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.
وی سهم استان خراسان رضوی را ایجاد ۱۶۰ هزار فرصت شغلی دانست و اذعان کرد: سهم شهرستان خلیل‌آباد در سال ۹۶ ایجاد یک هزار و ۳۴۹ شغل است که جهاد کشاورزی با ۹۲۰ نفر بیشترین سهم را در تولید اشتغال دارد.
شاکری توانمندسازی زنان جامعه با نگاه ویژه به روستاها را از اهداف تسهیلات مشاغل خانگی برشمرد و عنوان کرد: تسهیلات مشاغل خانگی یکی از اعتبارات موثری است که می‌تواند کمک شایانی به متقاضیان اشتغال داشته باشد.
وی بابیان اینکه نرخ بیکاری در شهرستان خلیل‌آباد ۶٫۵ درصد است، ابراز کرد: با توجه به درصد نرخ بیکاری در خلیل‌آباد، ۵ میلیارد ریال برای مشاغل خانگی در این شهرستان در نظر گرفته‌شده است.
رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان خلیل‌آباد ضمن تأکید بر حمایت همه‌جانبه و کمک جدی بانک‌ها در راستای اعطای تسهیلات، تشریح کرد: بانک‌ها باید موانع موجود را از سر راه اعطای وام و تسهیلات بردارند
شاکری بابیان اینکه باید موانعی که پیش روی اشتغال جوانان وجود دارد برطرف شود، اذعان کرد: بازرسی و نظارت بر پروژه‌های اشتغال و ایجاد اشتغال واقعی باید در دستور کار تمام دستگاه‌ها باشد و تیم‌هایی در شهرستان تشکیل شوند که بر این موضوع نظارت ویژه‌ای داشته باشند تا از نزدیک شاهد رونق اشتغال باشیم.
وی با تأکید بر اینکه امروزه اهمیت ایجاد اشتغال کمتر از دفاع مقدس نیست، بیان کرد: بسیج سازندگی نیز در کنار دستگاه‌های دولتی برای ایجاد اشتغال تلاش می‌کند و نقش بسزایی در تولید اشتغال دارد.
 
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری خلیل آباد
تعداد بازدیدها : ۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان

    .     .     .