فرماندار شهرستان خلیل آباد
ابراهیم قاسم پور

۱۳۹۷/۱۰/۱۲

نشست فرماندار و دادستان با دهیاران و شوراهای اسلامی بخش ششطراز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خلیل آباد؛ شاکری فرمانداردر این جلسه از جایگاه دهیاران و شوراها در قانون پرداخت و افزود: در قانون وظایف دهیاران و شوراها کاملا شفاف مشخص شده است که دهیاران و شوراها می توانند با اتکا به قانون جایگاه خود را در سطح جامعه ارتقاء دهند.
فرماندار خلیل آباد از آمادگی کامل کلیه دستگاههای اجرایی،جهت همکاری با دهیاران و شوراهای اسلامی و خواستار همکاری و تعامل دهیاران و شوراها با دستگاههای اجرایی شهرستان شد. وی همچنین از اقدامات انجام شده و پروژه های عمرانی فعال در سطح روستاها و توزیع اعتبارات اشتغال روستایی خبر داد.
شاکری فرماندار در بخش دیگری از سخنانش، خواستار بهره حداکثری دهیاران  از  ایام دهه مبارک فجر امسال در 40 سالگی انقلاب اسلامی و فرصت فراهم شده برای آنان جهت خدمت به مردم شد و اظهار داشت: باید همه قدر این موهبت را دانسته و تلاش حداکثری جهت  انعکاس خدمات و دستاوردهای نظام و دولت در طول انقلاب اسلامی و تبیین اقدامات انجام شده در حوزه محرومیت زدایی و توسعه روستاها به کار گرفته شود.
دادستان خلیل آباد به جایگاه دهیار به عنوان نماینده حاکمیت در روستا و لزوم پرهیز از نگاه شخصی و رعایت اصل بی طرفی در تمامی امورات اشاره کرد و افزود: مردم،دهیاران و شوراها با دستگاه قضا در جهت نظم عمومی،شناسائی و کشف جرائم و مجرمین همکاری لازم را داشته باشند.
وی افزود: اطلاع رسانی به مردم در خصوص برخورد قاطع دستگاه قضا با جرائمی که نظم عمومی را برهم بزند بطوری که نگاه دستگاه قضا در مسائل حقوقی و شخصی بر مصالحه و سازش بود اما در جرائم خشن که جنبه عمومی داشته باشد به سختی برخورد خواهد شد.
سلطانی همچنین به آمادگی دادستانی در خصوص حضور مستقیم و تاثیر گذار در روستاها  در صورت بروز مشکلاتی که تعداد زیادی از مردم یک یا چند روستا را درگیر می کند اشاره کرد و افزود: لزوم توجه دهیاران به محافظت از تاسیسات دولتی در روستاها و اطلاع رسانی در صورت تخریب این تاسیسات توسط افراد متخلف  برخورد قانونی خواهد شد.
سلطانی داداستان خواستار همکاری و همراهی دهیاران در مورد مسائل امنیتی، اجتماعی به دبیرخانه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان شد.
 
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری خلیل آباد
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان

    .     .     .