فرماندار شهرستان خلیل آباد
ابراهیم قاسم پور

۱۳۹۹/۱۰/۱۶

استاندار در دیدار معاون والی هرات و هیات همراه مطرح کرد:

ضرورت ارتباط منسجم بخش خصوصی خراسان رضوی و هرات

استاندار خراسان رضوی گفت: با پیوند خوردن بخش خصوصی دو استان خراسان رضوی و هرات زمینه ارتقاء مبادلات تجاری بین دو کشور نیز بیشتر فراهم خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در دیدار معاون والی هرات و هیات همراه گفت: انگیزه بالایی بین مسئولین دو کشور در جهت افزایش مبادلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ارتقاء سطح همکاری‌ها یکی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است، گفت: تلاش می‌کنیم با اقدامات مقتضی در استان، زمینه این ارتقاء را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مرز دوغارون گفت: مصمم هستیم مرز دوغارون را ساماندهی کنیم تا روان‌سازی لازم صورت بگیرد.
معتمدیان بیان کرد: اراده‌های فرامنطقه‌ای به دلیل منافع خود به دنبال تخریب روابط بین دو کشور هستند لذا در این راستا باید ظرفیت‌های فرهنگی و رسانه‌ای فعال شوند.
استاندار خراسان رضوی با بیان این مطلب که زمینه‌های گردشگری برای مردم دو کشور باید فراهم شود، ابراز کرد: از افزایش ارتباطات بین دو استان هرات و خراسان رضوی استقبال می‌کنیم.
وی گفت: باید از فرصت‌های لازم استفاده حداکثری بشود چرا که مقامات عالی دو کشور در توسعه روابط مصمم هستند.
معتمدیان بر تقویت مسیرهای ترانزیتی ایران با افغانستان تاکید کرد و افزود: امیدواریم با توجه به سیاست دولت مبنی بر افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی بین ایران و افغانستان شاهد ارتقای مبادلات تجاری باشیم.
مونسه حسن زاده معاون والی هرات افغانستان نیز در این دیدار ضمن بیان پیشنهادات خود در جهت رفع دغدغه‌های دو استان خراسان رضوی و هرات بر توسعه روابط تاکید کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۶۳۰۰۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۵ نفر
آماربازدیدکنندگان

    .     .     .